En Son Yorumlar
  Takvim
  Nisan 2011
  P S Ç P C C P
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  

  Nisan 17th, 2011

  BİR MARATON HİKAYESİ 1…( MEİS – KAŞ YÜZME MARATONU )…

  MARATONA KATILMA KARARI !…

  Antalya Kaş’da, 13. cü Likya festivalinde, Yunanistan`ın Meis Adası`ndan Kaş`a kadar 7500 Metre mesafeli, yüzme maratonuna katılacağımı çevremdeki insanlara söylediğimde, onlardan ilk duyduğum söz; “SEN DELİMİSİN!” oldu.

  Kimi yaşımın ilerlediğini; Kimi; kalbimi fazla yormamam gerektiğini; Kimi, bunun bir çılgınlık olduğunu; Kimisi de, böyle bir yarışı benim asla bitiremeyeceğini söyledi.
  Toplumumuzun büyük bir bölümü, ileri yaşlarda spor yapmayı “DELİLİK” olarak görüyor, spor yapanlara da “DELİ” gözüyle bakıyordu… Yazının Devamını Oku »

  ASYA’DAN AVRUPA’YA ULUSLARARASI YÜZME YARIŞI… (23 Temmuz 1995)

  ASYA’DAN AVRUPA’YA ULUSLARARASI YÜZME YARIŞI… (23 Temmuz 1995)

  7.ci “Asya’dan Avrupa’ya Uluslararası Boğaziçi Yüzme Yarışı”na katıldım..
  Bu yarışmaya katılmakta ki amacım, dereceye girmek ve ödül almaktan çok, İstanbul Boğazında Asya ile Avrupa’yı birleştiren, Kavacık ile Rumelihisarı, Hisarüstü arasında ve 1.510 m. uzunluğunda ki ikinci köprü olan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü, sırtüstü yüzerken seyretmek; Rumeli Hisarı’nın önünden geçerken, tarihi yeniden yaşamaktı..
  Bu yarışma da birçok aksiliği peş peşe yaşamıştım..
  İstanbul Boğazınız serin sularından etkilenmemek için, yarışma öncesi aldığım iki kutu vazelini vücuduma sürdüğümde, yüzücüden çok, Kırkpınar’daki yağlı güreşçilere benzemiştim.. Yazının Devamını Oku »

  HAYATI SIRA DIŞI YAPMAK…

   

  HAYATI SIRA DIŞI YAPMAK…

  Yıllarca başkaları için çalıştım. İş hayatımın yanı sıra, yaşantımın 25 yılı, yüzme havuzlarında geçti. Yüzlerce sporcu yetiştirdim.
  Gençken, kendini yaşama öylesine kaptırıp gidiyorsun ki, ne zamanın ne de yaşamın nasıl hızla akıp gittiğini anlayamıyorsun.
  İnsan, yaşlandıkça, hayattan daha çok zevk alıyor. Daha önce farkına bile varmadığı şeyleri fark ediyor.
  Yazının Devamını Oku »

  “DEMOKRASİ HAVARİLERİ !”

   

  “DEMOKRASİ HAVARİLERİ !”
  Afganistan’da Buda heykellerini yıkan Taliban’dan hareketle bütün Müslümanlar sanat düşmanı ilan edilirken,
  Batılı birçok devletin (işgalden pay almak için) leş kargaları gibi birbiriyle yarıştığı Irak’ta tarihi eserleri yerle yeksan edenler,
  kütüphaneleri yağmalayanlar ‘demokrasi havarisi’ olarak sunulabiliyor!..