En Son Yorumlar
  Takvim
  Kasım 2011
  P S Ç P C C P
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930  

  Kasım 2nd, 2011

  TECAVÜZCÜLERİN GÖZÜ AYDIN!…

  TECAVÜZCÜLERİN GÖZÜ AYDIN!…
  Yargıtay 14. Ceza Dairesi, Mardin’de babası yaşındaki 26 kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşındaki N.Ç. hakkında yerel mahkemenin verdiği ‘sanıklarla rızasıyla birlikte olduğu’ yönündeki kararını maalesef önceki gün onayladı.
  ‘12 yaşındaki küçücük bir kız çocuğu her şeyin farkında ise kentin tüm önde gelenleri onun ırzına geçebilir’ anlayışı artık Türkiye’de içtihattır. Tecavüzcü oligarşik düzenin gözü aydın olsun…

  Yazının Devamını Oku »

  TARİHTEN BİR YAPRAK…

  BİR KIZARMAZ YÜZ, YAŞARMAZ GÖZ BÜTÜN SERMAYESİ!…

  Gençlik yıllarında hayli inançlı bir insan olan Tevfik Fikret büyük hayal kırıklıkları yaşadıktan sonra ‘tabiat dini’ de dediği farklı bir inanışı şiirlerine yansıtmaya başlar.
  İşi, ‘Tarih-i Kadim’ adlı uzun şiirinde şu mısraları yazmaya kadar vardırır:
  “Her şeref yapma, her saadet piç;
  Her şeyin ibtidası, âhiri hiç.
  Din şehid ister, âsüman kurban
  Her zaman, her tarafta kan, kan, kan…”

  Yazının Devamını Oku »

  TÜRBELERDEN MEDET UMMAK!…

  TÜRBELERDEN MEDET UMMAK!…
  Din bilgini değilim, ama türbelerden şefaat dilemenin, ölüden yardım ummanın, bu ve benzeri amaçlar için mum yakmanın, çaput bağlamanın, sandukanın önünde yere kapanmanın, “yatır” mezarından toprak almanın, mezar taşını dişleyip dilek dilemenin, “yatır”ın mezarı başında şeker, sirke, simit vesaire dağıtmanın, kısacası ölülerden medet ummanın İslâmla ilgisinin olmadığını biliyorum…
  Hatta bu yaklaşımlar İslâmda “günah” sayılıyor (şirk sayan yorumlar bile var)…
  Dinimizde şifa makamı türbeler değil, sadece Allah’tır.
  Kaderi yazan kalem Onun kalemi, hüküm Onun hükmüdür.
  Allah’ın Kudret kalemiyle yazdığını hiçbir evliya, hiçbir yatır değiştiremedikten başka, peygamberler dahi değiştiremez.
  Bu mümkün olabilseydi Hz. Nuh karısının ve oğlunun isyanını kırar (iman etmediler, Nuh’un gemisine binmediler, müşriklerle birlikte sulara kapılıp helak oldular), Hz. Âlişan Efendimiz çok yardımını gördüğü amcasını ölmeden önce Müslüman yapardı.
  Yazının Devamını Oku »