En Son Yorumlar
  Takvim
  Kasım 2011
  P S Ç P C C P
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930  

  Kasım 13th, 2011

  MAAŞININ BENİM PAYIMA DÜŞENİ BOĞAZINDA KALSIN!…

  MAAŞININ BENİM PAYIMA DÜŞENİ BOĞAZINDA KALSIN!…

  Besili teknik direktör Hiddink’in naylon aslanları, Türk milletine ekran başında kahır çektirdiler.
  Bu milletin milyonlarca euro’sunu alıp da iki yıl süresince Türkiye’de sadece 2 ay kalan göbekli teknik direktör hayallerimizi çöpe attı.
  Utanmaz adam.
  O aldığı maaştan benim payıma düşeni kendisine helal etmiyorum.
  Haram olsun.
  Dünyanın bilmem neresinde o paraları yerken, benim payıma düşen kısmı inşallah boğazında kalsın.
  Bir çift söz de futbolculara…
  Bu Arda, Volkan, Emre, Gökhan’a yıldız demek, Hakan Şükür, Lefter, Cemil Turan, Turgay Şeren gibi bu ülkenin gerçek yıldızlarına yapılan büyük bir haksızlık değil midir?

  DÖRT BİN YIL ÖNCE ÇÜRÜK BİNA YAPANLAR ÖLDÜRÜLÜRDÜ…

  DÖRT BİN YIL ÖNCE ÇÜRÜK BİNA YAPANLAR ÖLDÜRÜLÜRDÜ…

  Günümüzden 4 bin yıl önce yapılan inşaatın çökmesi sonucu insanlar ölürse, sorumluları da öldürülürdü…

  Ülkemizde yaptıkları inşaatlar yıkılıp binlerce insanın ölümüne sebep olanlar, ağır bir ceza almazken, günümüzden yaklaşık 4 bin yıl önce Babil’de çürük inşaat yapanlar en ağır cezalara çarptırılırlardı…

   GÖZE GÖZ, DİŞE DİŞ…

  Milattan Önce 2 bin yılı civarında Mezopotamya’da hüküm süren Babilliler’in en meşhur kralı Hammurabi’ydi. Milattan Önce 1792-1750 yılları arasında 42 yıl hüküm süren Hammurabi, Babil’i büyük bir başkent, Mezopotamya’nın en kutsal şehri haline getirmişti.

  Hammurabi, tahta çıktıktan sonra merkezi idareyi sağlamlaştırmak için ülkesinin dört bir yanına memurlar tayin etti. Bu memurların uygulayacağı yönetmenlikler ve kanunları çıkardı. Babil hükümdarının kanunları saray halkı ve rahipler dışındaki toplumsal bölünmenin sınırlarını belirtiyordu.

  Babil’de kanunlarla her şey bir düzene bağlanmıştı. Hammurabi Kanunları, iş antlaşmaları, borçlar, evlilik, tecavüz, hırsızlık, cinayet, yaralama, kölelik, fiyatlar, gümrük tarifeleri, ticaret vs. gibi konulara ait hükümler ihtiva etmekteydi.

  Yazının Devamını Oku »