Takvim
Haziran 2012
P S Ç P C C P
« May   Tem »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

“ATATÜRK OLMASAYDI BABANI BİLMEZDİN” DEMEK, ŞEREFLİ TÜRK KADININA HAKARETTİR…

 

ATATÜRK OLMASAYDI BABANI BİLMEZDİN” NE DEMEK YAHU ?…

Son günlerde sanal alemde, “Atatürk olmasayadı baban kim olurdu bilemezdin”, “ananı yabancılar bellerdi” gibi temelsiz ve mantıktan uzak bir takım geyikler dolaşıyor….

Detaya girmeden önce kemalizmi din gibi benimseyen absürt şahsiyetlerden teki tarafından yumurtlanmış bir zırvalık şaheseri söz konusu şiiri bir hatırlayalım…

 

İşte o şiir…

BE HEY DÜRZÜ !…

Ne ararsın tanrı ile aramda;

Sen kimsin ki orucumu sorarsın;

Hakikaten gözün yoksa haramda;

Başı açığa neden türban sorarsın?

Rakı şarap içiyorsam sana ne ?

Yoksa sana zararım içerim!

İkimizde gelsek kıldan köprüye

Ben dürüstsem zaten geçerim!!!

Esir iken mümkün mü ibadet

 Yatıp kalkıp atatürke dua et

Senin gibi dürzülerin yüzünden

Dininden de soğuyacak bu millet!

İşgaldeki hali sakın unutma

Atatürk’e dil uzatman gereksiz

Sen anandan yine doğardın amma

Baban kim olurdu bilemezdin…

Atatürk’çüler, bu şiirin Neyzen Tevfik’e ait olduğunu savunurlar…

Oysa bu şiir emekli emniyet müdürlerinden Mutlu Çelik’e aitdir ve mahkeme kararı ile tesçillenmiştir..

Her satırıyla amacını ve inancını ortaya koyan şair(!)in şiirinin son kıtası “Atatürk olmasaydı” diye başlayan yüzlerce cümleden sadece birisi.

Türkiye’yi düşmanlardan tek bir kişinin tek başına kurtardığına inanan, onu kutsallaştıran, tanrılaştıran zihniyetin son saçmalatmacası.

Tabi burda sorgulanması gereken okul hayatımız boyunca bize öğretilenler ve daha minicikken beynimizin bu tür sözlerle yıkanması.

“Atatürk yoktu düşman çoktu, Atatürk geldi düşmanı yendi” diye 1. sınıfta beynimize kazınan şiirler.

Kurtuluş savaşında canını feda eden yüzbinlerce insanımızı yok sayıp bizi Atatürk kurtardı demek ne kadar mantıklıdır.

Sanki süpermendir olmasa başka herhangi biri seçilmeyecekti mecliste.

Hani meşhur meseldir; “Mezarlıklar vazgeçilmez olduğunu zanneden insanlarla doludur!

” Üstelik Atatürk bile İstiklal harbinin tek adam muzafferiyeti üzerine kurulu olmadığını bizzat kendi nutkunda ifade etmekten imtina etmemiş;

Fevzi Çakmak’ların, Rauf Orbay’ların , Kazım Karabekir’lerin yaptıklarını inkâra yeltenmemiştir…

Atatürk’ ten önce bu millet, 16 tane Türk devleti kurmuş ve bu devletler zamanla belli sebeblerle yıkılmış. 16 devleti kuran millet 17. de kuracaktı mutlaka, bunun lideri kim çokta önemli degil.

Bu bizim genimiz de olan birşey..

Şimdi 17. ci devletten önce dünyaya gelenlerin babaları bilinmiyormuydu?…

Amiyane tabirle bu insanlar “PİÇ”miydi?…

Orta asya 80 yıl Rus komunizmi altında ezildi, şimdi bağımsızlar. Onlar babalarını bilmiyorlar mı?!

Akıl var mantık var. Liderleri yaratan/oluşturan şartlardır.

Binlerce yıldır Türklerin her zaman lideri önderi olmuştur. O yıllarda da Atatürk’ün şahsından başka birçok liderimiz vardır.

3 adet meydan muharebesi kazanan mareşal Fevzi Çakmak vardır, Rauf Orbay vardır. Onlar da olmadı başkaları olurdu.

Her şeyi Atatürk’e bağlamak yanlıştır…

Ama tarih sonradan yazılarak sanki Türk’ün 5000 yıllık tarihini bir kişi yazmış gibi göstermek Doğru değildir…

Atatürk tek başına mı kurtardı bu vatanı? Arkasında koskoca bir millet vardı. Emin olun o millet daha nice Atatürk’leri çıkarmaya muktedir olurdu, hiç şüpheniz olmasın!..

“Atatürk olmasayadı baban kim olurdu bilemezdin” sözü saçma sapan bir söylem olduğu gibi bu milletin namusu uğruna ölümü göze almış ve alacak şerefli kadınlarına hakarettir.

Kurtuluş savaşı sırasında düşman tarafından gerçekleşen tecavüz vakaları illa ki olmuştur ama bu millet kadınının örtüsüne el uzatanlara başkaldıran sütçü imamlarını da yetiştirmiştir, Ruslara karşı vatanını ve namusunu korumak için çiftlik aletleriyle savaşan nene hatunları da!

Bu milletin tüm erkekleri öldürülse kadınları yine namusundan vazgeçmezdi.

Densiz densiz iddialarda bulunanlar analarına, ninelerine ve diğer kadın akrabalarına hakaret etmektedirler haberleri yoktur.

Kurtuluş savaşını da rambo kazanmamıştır. Mustafa Kemal’i ordusuna lider seçmiş Türk milleti kazanmıştır.

Geyik olarak nitelendirilmesi bile geyik yapmaya hakaret olacak bu zırva ifadenin sonucu ise, Mustafa Kemal savaş bitmeden şehit olsaydı bu millet o kadar iyi yetişmiş komutan arasından başka bir lider bulamazdı demektir ki, bu da kara cahillik ya da muhakeme özürlülüktür.

Kendi yaptıklarının dogmalaştırılmasını hiçbir zaman istemeyen Atatürk’ün her yaptığı işi dogmalaştırmak bana saçma geliyor. Bu yüzden piç filan olcağımızı düşünmüyorum.

Düşünende varsa onun kendi piçliğidir, saygı duymak lazım.

Anasına, nenesine namusunu düşmana teslim etmeye razı gözüyle bakanlar bu sözü söylemeye devam edebilir…

—-

Eğer söylenecek sözünüz varsa ekleyin..

Eğer söylenecek sözünüz yoksa sözleri okuyun..

Okumaya da zamanım yok diyorsanız..

O zaman PAYLAŞ ın birileri mutlaka okur…HALUK CANGÖKÇE

 

Çeşitli Makale ve Yazılarım için: http://www.turklider.org/TR/DesktopDefault.aspx?tabid=1583 da ” Haluk Cangökçe Gözüyle”

8 Yanıt ““ATATÜRK OLMASAYDI BABANI BİLMEZDİN” DEMEK, ŞEREFLİ TÜRK KADININA HAKARETTİR…”

 • Mesele minnet duymaksa, Alpaslan olmasa Anadolu’nun,
  Fatih Sultan Mehmet olmasa İstanbul’un yüzünü dâhi göremezdiniz!
  Hele peygamberler ve nihayet Muhammed aleyhisselam olmasa,
  Sizi Yaratan Allah’ınızı ve Dininizi dâhi bilemezdiniz!

 • Kanmaz:

  Atatürk olmasaydı baban kim bilemezdin. Bu sözden gocunacak bir yanım yok. Dini bir sebep yoksa “Öldürün Kemal’in askerleri din elden gidiyor deyip Türk askerlerini öldüren İngiliz uşağı taşeronlar bu sözden gocunabilir.

  • semihdt:

   Atamız öleli 75 yıl olduğu halde onun adının geçtiği her söz birilerine hala batıyorsa bu öndere saygı duymaktan başka yapacak bir şeyiniz yok kimse Anasını,bacısını,nenesini veya namusunu teslim etmez o zaman 150’likler denilen bir gurup ülkemizi işgal eden düşman kuvvetlerine halkın direnmemesini onlara iyi davranmalarını gerekirse ellerinden gelen yardımı esirgememelerini telkin eden hainler vardı işte bence bu hainlere söylenmiştir

 • mertyıldz:

  evet bu vatanı sadece atatürk kurtarmadı dediğin gibi arkasında koskoca bir millet yanında silah arkadşları vardı. bunu kmse inkar etmiyor zaten. ama kurtuluş atatürk’ün önderliğinde oldu.. zaten bu tür şiirlerde yazılarda denilmek istenilen atatürk’ün öncülüğünü anlatmak; kmse atatürk cıkıp kendi basına malkoçoğlu misali vatanı kurtardı demiyor ama atatürk sevgisi zoruna gidenler bunu çevrelerine böyle aksettirmeye çalışıyor milleti ata sevgisinden soyutlamaya calısıyor.. tamm kabul türk milleti 16 devlet kurdu bu genimizde var. suan kalkıp bi devlet kurmaya calıssana ya aynı gen sende de var yada nasıl kurabileceğini düşün. eminol aklında bırak milleti kurtarıp devlet kurmayı daha ilk hangi adımı atacağinı bile saptayamacaksın…yok neymiş o kurmasa baskası kurarmıs oldu baska emrin kardeşim yapmayın..yabancı devletlerde bile her zaman en büyük lider koltuğunda hep en önde atatürk gösterilirken, sadece kendi milleti değil bütün dünya bir insanı bu kadar sevip saygı duyyosa ( buna savaştığı ülkeler,komutanlarda dahil) sen hangi sıfatla kim oluyosnda buna dil uzatabiliyorsun… ve ata sevgisinde soyutlama çabası sadece atatürk e var. sadece atatürke kendi milletinden dil uzatanlar cıkıyor..yukarda dediğin gbi tarihimizde evet bi fatih sultan memet var bunu kmse inkar etmyor ama asıl bakarsan orda fatih kutsallaştırılıyor asıl. kardan gemi yürüttü,büyük toplar döktü vs.. sanki fatih kendimi yaptımı bunları? yok!! ama yne istanblu km fetetti denildiğinde fatih sultan mehmet diyosun dmi? eminim dyorsun..o zaman atatürkede azını acamazsın…

 • Mert:

  Böyle konuşan inançlı cahil kesim, hiç bir belge yok iken Atatürk’e şöyleydi böyledi deyip. O kadar Tarihçi var iken hepsi Atatürk öndeliğin de Osmanlının hiç bir şey yapamayıp. Sevr antlaşması imzalayarak ülkeyi satarak vatan hainliği olmayıp, inançlı kesimin sırf Atatürk inançsız diye kötüleme çabaları kadar nankörce bir davranış yok. Atatürk’ü sevmeyebilirsin ancak saygu duymak zorundasın. Bütün devlet adamları saygı duyar iken siz kimsiniz hangi bilginizle gelip de onu yargılayabilcek ölçü de olduğunu zannediyorsunuz. Tarihçiler bilmiyor siz biliyorsunuz öyle mi? Boşuna söylememişler bin alimi bir delil ile yenebilirsin ancak bir cahili bin delil ile yenemezsin diye, sizler de buna çok iyi örnek oldunuz. Bazıları da kıvırmaya çalışıyor sadece Atatürk kazanmış gibi konuşuyor diye hiç kimse böyle bir iddaa da bulunmadı ama savaşlar lider olmadan kazanılmaz o önderlik etmeseydi darmaduman olacaktı halk.

 • O örümcekli beyinleriniz ne kadar ATatürk’e karşı şartlanmış.Dünyanın her yerinde bu böyledir başarılı olan gurup yada millet ne olursa olsun liderleriyle anılır ve taltif edilir.Atatürke atfedilen her övgü kahraman Türk milletine de övgüdür .Bizler İstiklal gazisi torunları olarak dedelrimizinde O Atatürk isminin içinde adlarının geçtiğine inanıyoruz .Atatürk olmasaydı sen yine doğardın şimdi bu yazdıklarını bırak yazmak aklından geçirsen işgalciler ananın adını sorarlardı

 • Emin Maras:

  Her seferinde ben su kadar okudum sen ne kadar okudum, felanlar fistiklar…
  Bu da ne!
  Bir sen mi okudun bu tarihi, bu millet aptal mi?
  Cok okumak marifet degil yandas olmadan objektif okumak yaklasmak onemlidir.Kafanizda kurdugunuz deli sacmalarini tarih diye yuttuayin bu millete!!!!

 • mesut:

  Peki ya siz!

  Ona tapmak için mi heykel yaptınız!
  Allah’ı bulamadığınız için mi onu ilah yaptınız?
  Nutuk kutsal kitabınızmıda onu peygamber ilan ettiniz?
  Sopa dayağına çekileceksiniz diyemi İslama’a düşmansınız?
  Ölü toprağa gömülür anıtmezr

  a değil.
  Birin heykelini yapmak ona zulümdür
  Mezardan hortlasa topunuzu terestere ile kovalar,heykellerini kendi elleriyle yıkar. Adamınıza kendiniz zulüm ediyorsunuz,adamınıza değilde ilahınıza. Sizi böyle yarattı. Kendisi ibne sizde bir ibnenin ümmetisiniz!

Yanıt Yazın