En Son Yorumlar
  Takvim
  Eylül 2011
  P S Ç P C C P
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

  Eylül 11th, 2011

  DÜNYANIN BAŞKA BİR YERİNDE BÖYLESİ YOKTUR…

  DÜNYANIN BAŞKA BİR YERİNDE BÖYLESİ YOKTUR…Meclis’in etrafındaki askerî binalar..
  Dünyanın başka bir yerinde böylesi yoktur…
  Ortada Parlamento; etrafında askerî binalar… Genel Kurmay Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlıkları… Yetmedi… Meclis kompleksi içinde bir tabur… Meclis salonunda da asker locası… Pek çok kötü hatırası olan “asker locası”…
  Bana inanmıyorsanız Google Earth’ten bakın da durumu görün…
  1990 yılının sıcak bir yaz gününde, yabancı bir arkadaşımla Kızılay’dan yukarı çıkarken, bu kallavi binaları gören arkadaş, “Bunlar müze mi?” diye sormuştu. “Yok, askerî binalar.” diye cevap verince, “Hepsi mi?” diye şaşırarak sormuştu.
  Ne yalan söyleyeyim, yabancı arkadaşın şaşırması, aklımı başıma getirmişti. Daha sonraları, askerî binaların TBMM’nin hemen yanında olmasının, bildiğimiz askerî vesayetin sonucu olduğunu anlamıştım. Yazının Devamını Oku »

  FARKLARIMIZ KAYBOLDU !…

  “Esir” olmakla “ecir” olmak arasında sıkışan insan
  Henüz düşünceler kontrol edilemiyor, ama modern iletişim imkânları kullanılarak, insan, istenilen istikamette şartlandırılabiliyor. Bu yüzden aynı filmleri izleyen, aynı şarkıları dinleyen, aynı sanatçılardan hazzeden, aynı kitapları okuyan, aynı yerleri gezen, aynı şeyleri yiyip içen ve aynı şeyleri giyen bir topluluğa dönüştük.

  Farklarımız kayboldu…
  Farklarımız kayboldukça renklerimiz de kayboldu…
  Farklarımız ve renklerimiz güzelliğimizdi, güzelliğimiz kayboldu.
  Bunun adı: “Moda!”
  Yaşasın populizm!.. Yazının Devamını Oku »